Ana sayfaya Haber Ekleme

     İÇİNDEKİLER

  1. Haber nasıl oluşturulur...

  2.Haber görseli nereden girilir....

  3. Haber videosu nasıl girilir....
1. Haber  oluşturma işlemleri

Öncelikle sisteme giriş yaptıktan sonra  üst menü içeriklerine tıklamamız gerekiyor. Daha sonra  Üniversitemiz kısmından medya kısmını seçip açmamız gerekiyor.
Bu ekran açıldıktan sonra yeni içerik ekle kısmını seçiyoruz.Bu ekranda haberde görünmesini istediğimiz içerik başlığını giriyoruz ve yeni bilgileri ekle diyoruz.
 Bu ekran çıktığında da ekran içeriğinin detayına git diyerek asıl haber mesajını yazıp resim ve video eklemek istiyorsak ekleyeceğiz.
 Bu kısımda içerik metni yazan yere yazmak istediğimiz haberin metnini giriyoruz.


  2.Haber görseli oluşturma
İçeriğe koymak istediğimiz görseli seçiyoruz.  Yüklenecek dosyalar kısmından yüklemek istediğimiz bütün resimleri tek tek giriyoruz. Her resmi seçtikten sonra ekle diyoruz.
Yüklediğimiz resimler bu şekilde gözüküyor. En son bilgileri güncelle dediğimizde haberimize eklenecektir.


3. Habere  video ekleme işlemleri

Videoyu eğer youtube video yükleme kısmından yapar ve URL sini girersek videomuz haberimizde sadece link olarak gözükecektir. Görsel olarak video gözükmeyecektir. O yüzden youtube videolarımızı buradan değil IFrame olarak girmeliyiz.
IFrame i seçtikten sonra  bu ekranla karşılaşacağız.


Buraya youtube da ki URL yi girip OK dememiz gerekiyor.Bazı durumlarda IFrame olarak girsek dahi video görsel olarak açılmayabilir bu durumda o videoya youtube üstünden girip paylaş kısmına basınca  çıkan yerleştir kısmındaki URL yi almamız gerekebilir.