ALT SİTELERDE Kİ DUYURULARI ANA SİTEYE GÖNDERME SÜRECİ

Üniversiteye ait olan kullanıcı adı ve şifre ile e-kampüse giriş yapmalıyız. Site yönetimi kısmından hangi fakülte  için işlem yapacaksak onu seçiyoruz.

Açılan sayfada içerik yönetimi başlığından haber-duyurulara tıklanmalı(resim2) ve işlemler kısmından yeni kayıt ekleye(resim 3) tıklanlamalı.                                              (Resim 2)


                              (Resim 3)Resim 4 ekranı karşımıza çıkacaktır .Buradan başlık, içerik , görsel vb.  ekledikten sonra Ana site duyurulara eklensin seçeneği aktif(on) seçildiğinde alt sitelere eklemiş olduğunuz duyuru ana sitenize  pasif bir şekilde  eklenecektir.   Pasif (off) seçeneği seçilirse ana sitenize eklenme işlemi yapılmayacaktır. Alt sitelere Eklediğiniz duyuruyu ana sitenizde aktifleştirmek için ana web sitesi yönetici paneline girip üniversitemiz-medya-duyurulara girip (resim 5)  duyurunuzun detaylarından  aktifleştirme işlemi yapabilirsiniz. Yapılmadığı takdirde pasif olarak duyurularınızda kayıtlı bir şekilde kalacaktır.

Yetkili kişilere mail gönder seçeneği ise birden çok kullanıcıların hesapları oluyor , bir kullanıcı duyuru eklediğinde eğer yetkili kişilere mail gönder seçeneğini aktif seçmişse  diğer kullanıcılara duyuru eklendiği an bildirim gitmektedir. Eğer pasif(off) seçeneği seçilirse diğer kullanıcılara bildirim gönderme işlemi yapılmayacaktır.

                                                                                                                            (Resim 4)                                   (Resim 5)